Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
zadzwoń - 505 382 030 lub 504 379 570
Wzorniki
Poglądowe wzorniki przedstawiający kolory i struktury poszczególnych rodzajów drewna, przykładowe balustrady oraz sposób montażu schodów drewnianych.

STOPNIE DĘBOWE NA SCHODY I BETON – TREPY

Trwałe i perfekcyjne, drewniane stopnie dębowe, jesionowe i inne „MARA”

Spośród wszystkich wyrobów „MARA” najwięcej czasu poświęcamy właśnie im. Żaden inny element nie musi być aż tak wytrzymały i nie jest poddawany tak dużym obciążeniom, jak schody. Drewniane stopnie będą służyć Państwu przez wiele lat, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo osobom, które będą po nich chodzić i biegać.

Jak dbamy o jakość?

Na przygotowanie stopni (czyli tzw. trepów) poświęcamy nawet ponad rok. W pierwszym etapie pracy, przez około 10 – 15 miesięcy, suszymy drewno (dębowe, jesionowe, bukowe, modrzewiowe) w warunkach naturalnych, czyli na wolnym powietrzu. Następnie, przez ok. 2 tygodnie, dosuszamy je w suszarni. Dopiero potem łączymy tak przygotowane deski za pomocą trwałego kleju.

Każdy stopień sklejamy z kilku elementów – jako jedni z nielicznych wykorzystujemy technikę, dzięki której kleimy stopnie tylko w poprzek, a nie na długość. Chroni to schody przed wypaczaniem i pękaniem.

Końcowym etapem przygotowania stopni jest ich wykończenie frezem krawędzi. Usługa wygładzania krawędzi jest u nas standardem (bez dopłaty). Sprawia ono, że schody prezentują się przepięknie, w każdej wersji kolorystycznej i w każdym wnętrzu.

Wykonamy każdy projekt

Możemy wykonać trepy w dowolnych wymiarach (prostokątne, zabiegowe) – również według Państwa projektu, na podstawie wymiarów lub rysunków. W dziale ARTYKUŁY znajdą Państwo przejrzystą instrukcję montażu schodów, dzięki której bez trudu zamontują Państwo stopnie dębowe samodzielnie. (Nie zajmujemy się wykonywaniem projektu schodów ani ich montażem.)

Stopnie dębowe - rys. 01Stopnie dębowe - rys. 02Stopnie dębowe - rys. 03Stopnie dębowe - rys. 04Stopnie dębowe - rys. 05Stopnie dębowe - rys. 06

Na życzenie klienta można wszystkie lub część boków wykończyć na ostro.

Rogi (z przodu stopnia) mogą być wykonane na ostro lub zaokrąglone frezem promień r5 , r25, co widać na zdjęciu poniżej.

Stopnie dębowe - stopień rogi zaokrąglone 01Stopnie dębowe - stopień rogi zaokrąglone 02Stopnie dębowe - stopień rogi zaokrąglone 03

Na specjalne zamówienie wykonujemy stopnie owalne.

Stopnie dębowe - stopień owalny 01Stopnie dębowe - stopień owalny 02Stopnie dębowe - stopień owalny 03

Zamówione wyroby wysyłamy kurierem. Mogą Państwo również odebrać je osobiście – w takim przypadku zapraszamy do siedziby firmy.

W naszej ofercie znajdą Państwo także:

  • listwy narożne
  • tralki
  • drewniane listwy podłogowe
  • kątowniki drewniane

Pomożemy Państwu w wyborze najlepszego dla Państwa produktu i korzystnie wycenimy pracę.

Prosimy o kontakt telefoniczny albo mailowy:

tel.: 505 382 030

tel.: 504 379 570

biuro@wyrobydrewniane.com


ul. Czereśniowa 7; 34-340 Jeleśnia; Telefon: 505 382 030